Saat

Hakkımda

      Can Terzier

   1966 yılında Mersin’de doğdum. Çocukluğumu, şimdilerde anılarda kalan, Mersin’in en güzel dönemlerinde geçirdim. Çocukluğumun tüm yazlarını Fındıkpınarı yaylasında geçirmek, yaşadığım en güzel dönemlerden biri olarak hala sıcaklığını korumaktadır.

    İlkokulu Çankaya İlkokulu’nda bitirdim. Ortaokul ve liseyi ise Toros Kolejinde okudum. Okul yıllarından başlayan edebiyat ve müzik ilgim hala sürmektedir. 1983 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. 1989 yılında mezun oldum ve Kayseri Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetimi tamamladım.

     1991 yılında Ankara Numune Hastanesi’nde Genel Cerrahi eğitimine başladım. 1995 yılında İngiltere’de Pankreas Cerrahisi ve Laparoskopik Cerrahi eğitimi aldım. 1996 yılında eğitimimi tamamladım ve 1997’de Gülnar Devlet Hastanesi’ne başhekim olarak atandım. 1998’de Amasya’da askerlik görevimi tamamladım. 1999 yılında Tarsus Devlet Hastanesi’nde çalıştım. 2005-2009 yılları arasında Mersin Toros Devlet Hastanesi ve Mersin Devlet Hastanesi’nde çalıştım. Halen Mersin Özel Ortadoğu Hastanesinde çalışmaktayım. Evliyim ve Ece ve Emir adında 2 çocuğum var.
        Mesleki ve hobi olarak ulusal ve uluslararası 18 dernek üyeliğim, 56 ulusal ve uluslararası kongre katılımım, 2 kongre sunumum, 12 yurtiçi, 3 yurtdışı yayınım vardır. 2008’de Amerika Birleşik Devletleri, 2009’da Japonya’da Onkolojik Cerrahi eğitimine katıldım.
         2 defa Sudan-Darfur, 1 defa da Nijer olmak üzere 3 defa, toplam 6 ay Afrika’da gönüllü çalıştım. O insanların dramını anlatmaya kelimeler yetmez… Afrika deyince insanımızın yardımseverliği ve büyüklüğü aklıma gelir ve gurur duyacağım bir nedenim daha olur…

HİZMET VERDİĞİM ALANLAR

1. Tiroid hastalıkları (Guatr, tiroid kanserleri)
2. Meme hastalıkları (Memede kitle, meme kanserleri)
3. Karaciğer ve Dalak Hastalıkları (Kist hidatikler, kanserler)
4. Mide-barsak hastalıklari (Mide ülseri, mide kanseri, mide fıtığı, ince ve kalın barsak hastalıkları, barsak kanserleri,...)
5. Safra Kesesi ve Safra Yolları Hastalıkları (Safra kesesi taşları, safra yolları taşları ve kanserleri)
6. Pankreas hastalıkları (Pankreas kistleri, Pankreas kanserleri)
7. Anal Bölge Hastalıkları (İç ve dış hemoroidler, anal fissürler, anal fistüller, perianal abseler, anal inkontinans, anal kondilom, anal kanserler)
8. Fıtıklar (Kasık fıtıkları, göbek fıtıkları, ameliyat yeri fıtıkları, mide fıtıkları)
9. Varisler (Skleroterapi, safenektomi,...)
10. Gastroskopi (polipektomi, skleroterapi)
11. Kolonoskopi (polipektomi)
12. Obezite cerrahisi (Laparoskopik sleeve gastrektomi -tüp mide-)
13. Pilonidal Sinüs (kıl dönmesi, skleroterapi, fleb ameliyatı)
14. Cilt altı kitleler, lipomlar, nevüsler,
15. Appendiks Hastalıkları (Apandisit, kitleler)
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.356027.4657
Euro28.788128.9035
Hava Durumu